Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS
faq

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest domena?

Domena to niemal jak adres wirtualny, identyfikujący strony internetowe, sklepy i inne zasoby online. Składa się z nazwy i rozszerzenia, jak np. ".com", pomagając ludziom szybko odnaleźć konkretne miejsca w sieci.

Co to jest hosting?

Hosting to usługa przechowywania i udostępniania treści online, umożliwiająca działanie stron internetowych i aplikacji. Hosting jest potrzebny aby strona internetowa była ogólnodostępna z każdego zakątka na świecie.

Ile trwa stworzenie strony internetowej?

Termin realizacji zlecenia uzależniony jest od kilku aspektów takich jak stopień rozbudowania projektu, dostępność materiałów oraz natłok pracy. Zazwyczaj proste portale realizujemy od ręki w terminie 1-3 dni zaś bardziej rozbudowane zlecenia uzależnione są od natłoku prac, lecz zazwyczaj nie trwa to więcej niż 7 dni.

Czy jest możliwość wglądu w projekt na etapie tworzenia?

Oczywiście, każdemu z naszych klientów udostępniamy adres URL pod którym tworzone jest zlecenie tak aby na bieżąco mógł nas poinformować o zmianach koncepcji lub rzeczach, które są do poprawy tak aby uniknąć zbędnych poprawek na końcowym etapie.

Jak długo trwa pozycjonowanie?

Czas, jaki potrzebny jest na osiągnięcie efektywnego pozycjonowania strony internetowej, może się znacznie różnić w zależności od wielu czynników. Czas na który podpisywana jest umowa jest uzależniony od indywidualnych preferencji klienta, może trwać od 1 miesiąca (przez tak krótki okres czasu nie  osiągnie się zadowalających efektów) aż do 12/18 lub 24 miesięcy. Pierwsze zauważalne efekty zazwyczaj są widoczne zazwyczaj na etapie 2-4 miesięcy, w zależności od branży na której opiera się strona.

Czy mogę sam wprowadzać zmiany na stronie?

Oczywiście, strony głównie budowane są na CMS (System zarządzania treścią) takich jak WordPress czy Joomla! dzięki czemu klient może w łatwy sposób edytować treści.

Czy mogę wybrać frazy kluczowe?

Tak, klient może wybrać swoje frazy kluczowe, lecz z naszej strony zawsze robimy research gdzie weryfikujemy te frazy pod kątem wyszukiwania. Bardzo często klient przesyła słowa kluczowe, które są zbyt ogólne lub internauci ich nie wpisują.

Czy gwarantujecie pozycję w wyszukiwarkach?

Nie jesteśmy właścicielami żadnej z przeglądarek przez co nie jesteśmy w stanie zagwarantować żadnej sztywnej pozycji w wyszukiwarce, lecz dokładamy wszelkich starań aby twoja firma zawędrowała najwyżej jak to możliwe w wyszukiwarkach.

"Nikt nie może zagwarantować 1. pozycji w rankingu Google."

Wystrzegaj się specjalistów ds. SEO, którzy twierdzą, że gwarantują pozycję w rankingach, mają „specjalne układy z Google” lub reklamują „priorytetowe zgłaszanie” witryn do Google. 

https://support.google.com/webmasters/answer/35291?hl=pl

Co to jest SEO?

SEO (Search Engine Optimization) to zestaw strategii i praktyk mających na celu poprawę widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwarek, takich jak Google. Dzięki optymalizacji treści i technicznych aspektów witryny, SEO pomaga zwiększyć jej pozycję w wynikach wyszukiwania, co prowadzi do większej liczby odwiedzających.

Czy ilość poprawek jest ograniczona?

Absolutnie nie! Ewentualne poprawki są wprowadzane do tego etapu aż zlecenie nie będzie w 100% spełniać wymagań klienta.

Czy pozycjonujecie również sklepy internetowe?

Tak, zajmujemy się pozycjonowaniem zarówno sklepów internetowych jak i stron www.

Czy zgłaszamy każdą stronę do google?

Tak, każda ze stron spod naszych skrzydeł zostaje zgłoszona do zaindeksowania przez Google oraz przeprowadzamy integrację potrzebnych narzędzi, które pozwolą widnieć w przeglądarce.

Ile kosztuje stworzenie strony WWW?

Każde ze zleceń wyceniane jest indywidualnie, najprostsze strony zaczynają się już w okolicach 450-500 PLN zaś bardziej rozbudowane portale lub sklepy internetowe sięgają kilku tysięcy złotych. Staramy się realizować zlecenia na każdą kieszeń dlatego chętnie w pierwszej fazie poznamy twój budżet a następnie wyjdziemy z propozycją realizacji zlecenia. Na pewno znajdziemy "złoty środek" tak aby obie strony były zadowolone 🙂 

Formularz kontaktowy

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
Napisz do nas!